شما اینجا هستید: صفحه اصلی لیزر کاربردهای لیزر تخریبی ( فراکشنال CO2)

pasargad beauty clinic

کاربردهای لیزر تخریبی ( فراکشنال co2)

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

جوانسازي پوست با ليزر تخريبي co2  در گذشته عوارضي مانند سرخي و پررنگي پوست به مدت حداقل 4 تا 6 ماه را به همراه داشت،(هم اکنون  استفاده از ليزر جديدي با نام co2 فركشنال نه تنها عوارض ندارد بلكه باعث ايجاد اپيدرم جديد و توليد كلاژن‌هاي جديد، اثرات درماني مناسب در رابطه با درمان چين و چروك صورت را براي بيماران بدنبال دارد.) ليزر عليرغم اينكه 40 سال از قدمتش براي درمان بيماري‌هاي پوستي مي‌گذرد.اما همچنان مشكلاتي را براي رسيدن به يك نتيجه مناسب باليني براي درمان انواع بيماري‌ها مانند انواع خالكوبي‌ها، پيري پوست، چين و چروك، ضايعات كم رنگ و يا پررنگ پوستي، تومورهاي پوست و بيماري‌هاي التهابي و ضايعات عروقي پوست ايجاد مي‌كند.
ليزر co2 موثرترين روش درمان ليزر براي كاهش چين و چروك صورت است كه علي رغم كارايي باليني بالا، تا 10 سال پيش بيمار با عوارض متعددي از جمله سرخي و پررنگي طولاني پوست كه ماه‌ها و يا حتي سالها ممكن است  طول می كشيد مواجه مي‌شد.

با پيشرفت تکنولوژی ،هم اكنون يك ليزر جديد با نام ليزر فركشنال ضمن اثرات درماني مناسب، عوارض كمتري را ايجاد كرده و باعث ايجاد اپيدرم جديد و توليد كلاژن‌هاي جديد مي‌شود كه به تبع آن بيمار با كاهش چين و چروك صورت بدون عوارضي چون سرخي پوست مواجه مي‌شود.

 

تکنولوژی فراکشنال یک راهکار نوین در درمان بسیاری از مشکلات پوستی می باشد که از یک منبع لیزری ایجاد می شود.

به وسیله این تکنیک ستونهای حرارتی میکروسکوپیک موسوم به microscopic treatment zone بر روی پوست ایجاد می شود که باعث تاثیر بر اپیدرم پوست شده و بصورت موضوعی در همان مناطق نکروز می گردد. اطراف این ستونهای حرارتی بافت سالم اپیدرم باعث روند سریع ترمیم می گردد و عناصر آسیب دیده اپیدرم توسط سلولهای کراتینوسیت زنده اطراف ستونها پر می شود. از آنجائیکه لایه شاخی پوست در طی این عمل آسیب نمی بیند عملکرد سد دفاعی پوست دست نخورده باقی می ماند.

فواید استفاده از تکنیک فراکشنال :
- بهبود واضح قوام و ترکیب پوست در یک جلسه
- حداقل زمان بهبودی به صورتیکه فرد می تواند فعالیت معمولی خود را ظرف 3 روز ادامه دهد.
- کاربرد آسان
- ریسک کمتر عوارض در مقایسه با روشهای قبلی
- هزینه مناسب
کاربردهای درمانی لیزر فراکشنال:
- اسکار (آکنه، جراحی، سوختگی)
- لک پوستی
- چین و چروک
- منافذ باز پوست
- قوام و استحکام پوست
- خطوط کشش پوستی
- جوانسازی

بایدها و نبایدهای لیزر
لیزر درمانی برای افراد باردار، کسانی که حساسیت زیادی به نور دارند و همچنین بدخیمی ها و عفونت ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اما سایر افراد بالای 20 سال می توانند زیر نظر پزشک در صورت نیاز از لیزر درمانی استفاده کنند.
معمولا طول دوره لیزر درمانی 5-3 جلسه است که البته این دوره بنا به تشخیص پزشک متفاوت خواهد بود.
قبل از شروع لیزر درمانی و در فواصل دوره های درمان بیمار موظف است از داروهای خاصی که پزشک تجویز می کند، استفاده کند تا پوست او برای انجام لیزر درمانی آماده باشد.
از جمله نکات حائز اهمیت بعد از لیزر درمانی عدم مواجهه با نور مستقیم خورشید در زمانی است که پوست ملتهب است در این دوره بیمار باید از کرمهای ضد آفتاب مناسب با spf حداقل 30 استفاده کند.
قبل از لیزر درمانی بیمار باید پزشک را از وضعیت بیماری و جسمانی خود بطور کامل آگاه کند و 2 هفته قبل از لیزر درمانی از مصرف کرمها و داروهایی که باعث التهاب پوست می شود و نیز
برنزه شدن، خودداری کند.

دستوالعمل درمانی پس از انجام لیزر فراکشنال :
1- محل لیزر شده را بلافاصله با استفاده از کیسه یخ خنک کنید.
2- از کرم زینک اکساید بر روی محل استفاده کنید.
3- کرم بعد از لیزر را روزی 5-4 بار تا زمان برطرف شدن التهاب و قرمزی استفاده کنید.
4- ضد آفتاب را بصورت مرتب هر 3 ساعت یکبار تکرار کنید.
5- کرم روشن کننده را از زمان برطرف شدن التهاب پوست هر شب استفاده کنید.
6- در بین دو جلسه درمان از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

مرکز پاسارگاد جهت مشاوره و در صورت نیاز انجام پروسه های زیبایی در خدمت شماست

بلوار کاشانی - ایستگاه مهران - ساختمان 91 - طبقه چهارم - واحد 12 تلفن : 44149919 و44149909