شما اینجا هستید: صفحه اصلی پروسه ها PRPروشی دردرمان طاسی و ریزش مو و جوانسازی صورت

pasargad beauty clinic

PRP چيست و چه کاربردی دارد؟

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

PRP چيست ؟ACT چه می باشد؟ (معجزه ای دردرمان ريزش مو،طاسیوجوانسازی پوست صورت )

PRP حروف اول Platelete Rich Plasma به معنای پلاسمای غنی از پلاکت می باشد که از خون خودتان گرفته می شود . و ACT به معنای سلول درمانی است.پلاکتها مسئول لخته شدن خون در پارگيها و بريدگيها می باشند . پلاکتها همچنين روی سطحشان فاکتور رشد دارند که وقتی به داخل پوست تزريق می شوند توليد کلاژن را تحريک می کنند و باعث جوانسازی پوست می شوند.PRP (پلاسمای غنی از پلاکت ) طی سالها در بسياری از پروسه های پزشکی مانند ترميم زخم و جراحی مفصل به کار رفته اند.و برای جوانسازی صورت و درمان طاسی وريزش مو از سال 2006 در بريتانيا ،اروپا ، آمريکا ،ژاپن و استراليا و در يکسال اخير در ايران استفاده شده است.

نمونه خون سانتريفيوژ شده ، پس از فعال سازی به محل مورد نظر تزريق می شود.

کدام مناطق صورت و بدن می توانند با PRP درمان شوند؟

1- تحريک رويش مو در طاسی سر 2-چروک اطراف چشم

3- گونه ها و قسمت ميانی صورت 4-گردن 5- زاويه فک 6- منطقه سينه و دکولته

7- پشت دستها و بازوها 8- ساير مناطق بدن

هر درمان چقدر طول می کشد؟30-25 دقيقه برای هر لوله ازمايش

چه تعداد درمان توصيه می شود؟

اکثر افراد فقط به يک درمان نياز دارند ولی در بعضی افراد برای عاليترين نتايج در جوانسازی پوست گاهی به 3 درمان با فواصل 6-4 هفته نياز است.کامل شدن توليد کلاژن سه ماه طول می کشد. PRP پوست سر جهت تحريک رويش مو فقط با يکبار تزريق 80-30% پاسخ خواهد داد.

آيا هر نوع پوست با هر رنگی می تواند درمان PRP انجام دهد؟

بله در هر نوع پوست با هر نژاد و رنگی قابل استفاده است.

 

در طی درمان با PRP چه رخ می دهد؟ پزشک بايد سن پوست شما را ارز يابی کرده ،يک آناليز ساده انجام داده و يک درمان معقول با نتيجه مستدل ارائه نمايد. قبل از شروع کار يک عکس ازشما گرفته می شود. پوست شما تميز و آماده شده کرم بيحس کننده به کار می رود ( بلوک عصبی نيز ممکن است به کار رود )خون از بازوی شما گرفته شده در يک لوله آزمايش مخصوص جمع می شودکه سپس سانتريفيوژ شود.پلاسمای غنی از پلاکت سپس آماده شده و فعال می شود.بعد از آن برای جوانسازی پوست به داخل خطوط و چروک واضح صورت و برای تحريک رويش مو به داخل اسکالپ ( پوست سر)تزريق می گردد.سپس باقيمانده پلاسما به بقيه پوست اطراف تزريق می شود تا درمان شود.ممکن است پس از آن از غلطک پوست (Dermal roller ) استفاده شوداين کار باعث نفوذ بيشتر PRP به پوست می شود.

در بعضی مراکز از ماسک کلاژنی استفاده می شود اين کار باعث محافظت پوست شده به بهبود آن کمک کرده به نفوذ بيشتر PRP به پوست منجر می شود.

جوانسازی پوست با PRP می تواند فقط يکبار انجام شود اما ميکرواينجکشنهای بيشتر در صورت تمايل بيمار مي تواند طی فواصل 6-4 هفته ای تکرار شود.اين درمان می تواند همراه با RF صورت انجام شود. در مورد PRP پوست سر جهت تحريک رويش مو فقط يکبار تزرريق 80-30% پاسخ خواهد داد.

عواض جانبی احتمالی ناشی از جوانسازی صورت با PRP : جزئی بوده شامل:تورم مختصر ، سرخی و کبودی برای 24-12 ساعت کبودی در محل نفوذ نيدل ممکن است برای 3-2 روز قابل رؤيت باشد.

انتظارات PRP :نتايج طی 3 هفته قابل رؤيت خواهد بود و به تدريج در طول ماههای آتی با بهبودی قوام و انسجام پوستی بهتر می شود.Skin Care و نور درمانی می تواند باعث بهبود نتايج شود.چروکهای پيشرفته با PRP قابل برگشت نمی باشد. در معتادين به سيگار ، الکل و مواد مخدر بهبودی جزئی خواهد بود.اسکارهای شديد به اين درمان پاسخ نمی دهند. حد اقل مدت مانگاری جوانسازی پوست2سال می باشد. درمانهای مکمل نتايج را ماندگار خواهند کرد. درمان ريزش مو و طاسی بسيار خيره کننده است و اکثراً به يک بار درمان پاسخ می دهند

آيا نتايج فوری می باشد؟ خير. تورم ناشی از مايع تنها چيزی است که در ابتدا ديده مي شود . وقتی تورم فرو نشست باز هم تغييری نخواهيد ديد ولی طی چند هفته پلاکتها فاکتور رشد را تحريک کرده و باعث کمک به رشد بيشتر کلاژن می شوند.

آيا درمان PRP سالم است؟ بله چون ما از خون خودمان استفاده می کنيم

چه کسانی نبايد درمان PRP را دريافت کنند؟ 1-معتادين به سيگار ، مواد مخدر و الکل 2-سندرم نقص عملکرد پلاکتی 3-کمبود بحرانی پلاکت 4- کمبود فيبرينوژن خون 5- بی ثباتی هموديناميکی 6- عفونت خونی( Sepsis ) 7- عفونتهای حاد و مزمن 8- درمان ضد انعقاد خون ( مصرف وارفارين و آسپيرين ) 9- افراد دارای بيماري پوستی يا سرطان پوست.

www.pasargadcenter.com . www.pasargadbeauty.com , www.pasargadlaser.com ,www.dr-asgari.com

PASARGAD BEAUTY CENTER مرکز پوست ، ليزر و زيبايي پاسارگاد

مرکز پاسارگاد جهت مشاوره و در صورت نیاز انجام پروسه های زیبایی در خدمت شماست

بلوار کاشانی - ایستگاه مهران - ساختمان 91 - طبقه چهارم - واحد 12 تلفن : 44149919 و44149909